Neden Bebek Deterjanı Kullanmalıyım?

İçindekiler

neden bebek deterjanı kullanmalıyım

Anneler için söz konusu bebekleri olduğu zaman akan sular durur. Ona her şeyin en iyisini en güzelini almak için dikkat ediyor ve çaba sarf ediyorsun. Kendinize neden bebek deterjanı kullanmalıyım? Sorusunu yöneltiyorsanız. Bu yazımızda sizlere bunun hakkında bütün bilgileri aktarmaya çalışacağız.

Bebekler ebeveynlerin bir tanesi. Onlar için yapılan her şey özenli ve dikkatli bir biçimde yapılmalı. Oynayacağı oyuncaktan tutunda altını sardığımız bezine kadar bir araştırma sonucu alınıyor. Bebeğim için zararlı mı, içerisinde kimyasal var mı, yan etkisi olur mu diye birçok soru soruyoruz. Bütün bunlara dikkat ederken hali ile bebeğimizin giydiği kıyafetlere de dikkat etmemiz olası bir durum değil.

Peki Neden Bebek Deterjanı Kullanılmalı?

Bebeğin Hassas Cildi İçin ;

Günümüzde makine ortamı veya el ortamında yıkadığımız çamaşırların neredeyse tamamında kullandığımız deterjanlar maalesef kimyasal barındırıyor. Yeni doğan bebeğimizin ince ve pamuksu cildi için tehlike arz eden bu deterjanları tabii ki biz ebeveynler kullanmak istemeyiz. Bu gibi kimyasal deterjanlar ile yıkanan elbiseler bebeğimizde, egzama gibi değişik alerjik reaksiyonlara sebep verebilir. İşte bu nedendir ki bebeklerimizin kıyafetlerini içerisinde kimyasal barındırmayan ve bu tarz durumlara mahal vermeyen bebek deterjanları ile yıkamak en doğru seçim olacaktır.

Sıvı Deterjanlar Elbiselerde Kalıntılara Neden Olmaz

Toz deterjanlar birçoğumuzun da bildiği üzere çamaşırlarda kalıntılara neden olabilir. Özellikle koyu ve siyah renkli çamaşırlarda bunu rahatlıkla görebiliriz. Kimyasal barındıran bu deterjanların vücudumuza ve bebeğimizin vücuduna direk temas etmesi istenmedik bir durumdur. İşte tam olarak burada kurtarıcımız tabii ki sıvı deterjanlar oluyor. Bebeklerimiz için ise sıvı bebek deterjanları imdadımıza yetişiyor.

Alerjisi Olan Bebeklere Dikkat

Bebeklerimizde bulunan cilt veya doku alerjileri bulunuyorsa; yukarıda ki iki madde de belirttiğimiz gibi bebek deterjanları hipoalerjenik özellikleri sayesinde bu durumu tetiklemez ve bebeğinizin rahatsız olmasına neden olmazlar. Sıvı deterjanlarda kalıntılar kalmayıp çamaşırdan rahatlıkla akıp gidecekleri için tahriş veya alerjiyi uyandırma gibi etkileri olmayacaktır. Bu nedenle alerjisi olan bebeklerin kıyafetlerinin kesinlikle bebek deterjanları ile yıkanması gerekmektedir.

Bebek Deterjanları İyi Leke Çıkarıcılardır

Çıkmayan lekeler bebek kıyafetlerinin kabusudur. Özellikle ek gıdaya geçiş yaptıktan sonra, bebeklerin kıyafetlerine dökülen ve çıkarması sorun olan mama lekeleri, çorba lekeleri, vıcık vıcık edilmiş meyve lekeleri gibi korkunç lekeleri çıkarmak için sağlam kimyasalların olduğu deterjanları kullanma hissiyatı oluşabilir. Buna hiç gerek kalmadan nazikçe ve bizi tedirgin etmeden bunu bebek deterjanları ile rahatlıkla halledebilirsiniz.

Özellikle hazırlanan ve karşılaşılacak lekeler üzerinde yoğunlaşan bebek deterjanı üreticileri. Süt ve mama lekelerinde neredeyse %100 etkiye ulaşmayı başarıyorlar. Hem de bunu kimyasal barındırmadan yapabiliyorlar.

Bu ve bunun gibi birçok nedenden dolayı bebeklerimizin hassas tenlerinin zarar görmemesi için bebek deterjanı kullanımına oldukça dikkat etmeliyiz. Unutmayın bugün ihmal edilen bir uygulama, ileride daha büyük rahatsızlıklar doğurabilir.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir