Hamilelikte Bebek Cinsiyet Tahmininin 11 Yolu

İçindekiler

kesin bebek cinsiyet tahmini

Bebekler hayatımıza her zaman yenilik katmaktadır. Anne karnına düştüğü andan itibaren ebeveynleri yeni düşünceler sarmaya başlamaktadır. Bunlardan birisi de bebeğimin cinsiyeti ne olacak sorusudur.

İstisnai durumlar dışında bebek cinsiyeti ultrason muayenesi ile 14. ve 15. haftalarda belli olur. 20. haftaya gelince bebek cinsiyeti kesin yüzde yüz belirgin olur. Her ne kadar kesin bir cinsiyet tahmini için ultrason gerekse de insan vücudu da bebeğin kız veya erkek olduğuna dair bir takım ipuçları verebilir.

Bebek Cinsiyet Belirleme Yolları

Bebeğinizin cinsiyetini belirlemek için bu yöntemlere ve gözlemlere başvurabilirsiniz.

Not: Bu yöntemlerden bazıları batıl inançtır, bazıları geleneksel yöntemlerdir, bazıları ise tecrübe edilmiş yöntemlerdir. Bebek cinsiyetinin belirlenmesinde asla kesinlik arz etmemektedir.

yüzde yüz bebek cinsiyeti belirleme yöntemleri
Hamilelikte Bebek Cinsiyet Tahmininin 11 Yolu 1

Aş Ermek

Bebeğinizin cinsiyeti kız ise, tatlı yiyeceklere ve çikolataya, sütü ve şekeri aynı anda barındıran gıdalara, süt ürünlerine, bebeğinizin cinsiyeti erkek ise, tuzlu gıdalara, ekşi gıdalara hamile kadınların aş erdikleri söylenir.

Siyah Göbek Çizgisi

Bazı kadınlarda olan siyah göbek çizgisi bebek cinsiyet tahmininde kullanılan başka bir yöntemdir. Siyah çizgi göbek deliğinizin yukarısına devam ediyorsa erkek, aşağıda ise kızdır.

Karnın Şekli

Karın sivri ise erkek bebek ve karın yuvarlaksa kız bebek olacağına inanılmaktadır.

Güzelliğiniz

Kız bebeklerin annelerinin güzelliğini aldıkları söylenir. Eğer yüzünüz sivilce dolu ve gözleriniz şiş ise kız bebek geliyor olabilir.

Mide Bulantısı

Çok ciddi şekilde sabah bulantılarınız varsa bu bir kız bebeğin gelişine işaret olabilir. Bunun bilimsel bir dayanağıda bulunmaktadır. Gebelik bulantısı çok olan hamile kadınların kız çocuğuna gebe olmaları daha olasıdır.

Kilo Alımı

Sadece karnından kilo alan anne adaylarının erkek bebek, vücudunun her yerinden kilo alan anne adaylarının ise kız bebek sahibi olacağına inanılmaktadır.

Ayaklarınızın Soğuk ve Sıcak Olması

Ayaklarınız sıcak ise kız bebek, ayaklarınız soğuksa erkek bebek sahibi olacaksınızdır.

Göğüslerin Boyutları

Göğüsleriniz farklı boyutlardaysa ve sol göğüsünüz diğerine göre daha büyükse erkek bebeğe, sağ göğüsünüz diğerine göre daha büyükse kız bebeğe hamile olabilirsiniz.

İdrar

İdrarınız açık idrar ise erkek bebek, parlak idrar ise kız bebek sahibi olacağınıza inanılmaktadır.

Ruh Hali

İyi ruh haline sahip bir anne adayının erkek bebek, huysuz bir ruh haline sahip bir anne adayının ise, kız bebek sahibi olacağına inanılmaktadır.

Çin Takvimi

Çin takvimi yaklaşık 700 yıl önce bebeklerin cinsiyetini tahmin etmek amacıyla Çinliler tarafından oluşturulmuştur ve bugün birçok ülkede kullanılmaktadır. Herhangi bir bilimselliği olmayan Çin Takviminde annenin yaşı ve hamile kaldığı ay bilgisiyle bebeğin cinsiyetini tahmin edilmektedir.

Çin takvimi, Çinlilerin uzun yıllar doğum yapan kadınları incelemesi ve buna göre istatistikler oluşturarak meydana getirdiği bir takvimdir. Takvimin çalışması prensibi; aynı yaşta ve aynı ayda hamile kalan tüm kadınlar aynı cinsiyeti doğurur şeklindedir. Tabii ki bunun bilimsel bir doğruluk yanı yoktur. Çünkü bebeğin cinsiyetini döllenme sırasında bebeğe geçen X ve Y kromozomları belirlemektedir.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir