Gebelik Haftası Hesaplama | Hamilelikte Hafta Hesaplama

Bebeğinizin doğum tarihini bulmak için bu gebelik hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Buradaki sonuç, bebeğinizin doğum tarihinin tahmini bir tarihidir. Bebekler nadiren kesin bir zaman çizelgesine uyarlar, bu nedenle tam dönem hamileliğiniz 37 ila 42 hafta arasında olabilir.

HAMILELIK /GEBELIK HESAPLAMA

heading_decoration
clock_icon

Son adet döneminizin ilk gününün tarihini girin:

GEBELİK HESAPLAMA SONUCUNUZ

...

Olası gebe kalma tarihi:

 

Bugün Fetal Yaş:

 

İkili test için en iyi tarih aralığı :

 

(12 hafta 3 gün ila 13 hafta 3 gün)

4'lü test için en iyi tarih aralığı:

 

(16 hafta ila 18 hafta)

Bebeğinizin ilk kalp atışlarının ultrasonda duyulması:

 

(7 hafta ila 8 hafta)

Risk faktörleri olan hastada servikal uzunluğu değerlendirmek için en iyi zaman:

 

Organ Tarama Ultrasonu (2. düzey ultrason) Tarihi:

 

(18 ila 20 hafta)

Tahmini Gebelik Bitiş Tarihi:

 

 

Kullanışlı hamilelik hesaplayıcımızla bebeğinizin doğum tarihini öğrenin. Bu hamilelik hesaplama aracı sayesinde sadece bebeğinizin doğum tarihini değil ayriyeten, doktora ne zaman gideceğinizi ve kontrollerinizin olası tarihlerini de öğrenebileceksiniz.

Gebelik Hesaplama Nasıl Hesaplanır?

 

Yumurtlamanızı takip etmediyseniz, tam olarak ne zaman yumurtladığınızı ve hamile kaldığınızı kesin olarak bilmenin bir yolu yoktur. Bu nedenle, yumurtlama tarihiniz yerine son adetinizin tarihine göre gebeliğiniz hesaplanır.

Kadınların çoğu adetlerinin ilk gününden yaklaşık iki hafta sonra yumurtlar ve kısa bir süre sonra gebe kalır. Ortalama gebelik 37 hafta ile 42 hafta arasında sürer. Gebelik hesaplayıcımız bu bilgileri size tahmini bir doğum tarihi vermek için kullanır.

gebelik hesaplama aracı, hamilelik hesaplama, bebeğim ne zaman doğacak

Bebeğim Kesinlikle Benim Hamileliğim Bitiş Tarihimde mi Doğacak?

Ne yazık ki kimse bebeğinizin tam olarak ne zaman doğacağını kesin olarak söyleyemez. Aslında, bebeklerin yalnızca yüzde dördü doğum tarihlerinde doğar! Ancak bebeğiniz, sizin tahmini doğum tarihinizin öncesindeki ya da sonrasındaki birkaç hafta içinde gelmesi olasıdır. Bunu bilmek, doğum sancılarına ve doğuma hazırlıklı olmanıza ve yeni bebeğiniz için her şeyi hazırlamanıza yardımcı olabilir.

Tarama Yaptırdığımda Doğum Tarihim Değişecek mi?

Değişebilir. İlk hamilelik taramanız muhtemelen hamileliğinizin 8. ve 14. haftaları arasında gerçekleşecektir. Flört taraması olarak da bilinen bu taramada bebeğinizin boyutuna ve gelişimine bağlı olarak size daha doğru bir doğum tarih verilebilir. Doğum öncesi taramalar hakkında daha fazla bilgi edinin.