Evde Doğumu Başlatmanın En Hızlı 17 Yolu

İçindekiler

evde dogumu baslatmanin en hizli 17 yolu

Bazı doktorlar ve ebeler 39 haftadan sonra tıbbi olarak doğumu teşvik edebilirken, bazıları 42 haftaya kadar sizi bekletebilir. Normal doğum sürenizi geçmişseniz ve hala bekliyorsanız, kendi evinizin rahatlığında vücudunuzu doğumu başlatmak için bazı harika doğal yolları vardır.

Tüm bu yollar doğaldır, ancak bu yöntemlerden herhangi birini denemeden önce, doktorunuz veya ebenizle konuştuğunuzdan emin olun.

Karşınızda Evde Doğumu Başlatmanın En Hızlı 17 Yolu

1-   Doğumu Başlatmak İçin Fiziksel Aktiviteler

Evde doğumu tetiklemenin en hızlı yolunun fiziksel aktivitelerdir. Bu aktiviteleri uygulamadan önce doktoranıza başvurmamanız ve aşırıya kaçmamanız gerekir.

2-   Cinsel İlişki

Seks, doğumu teşvik etmenin çok yaygın bir yoludur. Uzmanlar, evde doğumu teşvik etmenin en hızlı yolunun bu olduğunu söylemektedir. Birçok hamile kadın bu yöntemle başarıya ulaşmıştır. Bilimsel olarak meni, rahim ağzını uyarır ve orgazm kasılmalara neden olabilir.

3-   Meme Ucu Uyarımı

Meme ucunun uyarılması kesinlikle evde doğumu teşvik etmenin en hızlı yollarından biridir. Çok sayıda çalışma bu yöntemin işe yaradığı göstermektedir. Meme ucu uyarımıoksitosinhormonu salgılayarak kasılmalara neden olabilir.

4-   Ayak veya Vücut Masajı

Ayak masajında kasılmaların oluşmasına yardımcı olabilecek bazı baskı noktaları vardır. Bir mesaj terapistine ya da bir yakınınızın size masaj yapmasını sağlayabilirsiniz.

5-   Akupunktur

Bu yöntem sadece bir profesyonel tarafından yapılmalıdır. Akupunkturun kasılmalara neden olduğu ve doğum için rahim ağzının olgunlaşmasına yardımcı olduğu söylenir. İğneden korkmuyorsanız, denemeye değer!

6-   Egzersiz Topunun Üzerinde Zıplamak

Muhtemelen daha önce bir egzersiz topunun üzerinde zıplayan anne adayı görmüşsünüzdür. Bunun nedeni, bebeği doğru pozisyona getirmeye yardımcı olmasıdır. Ayrıca bebeğin kafasını doğum kanalından aşağı doğru hareket ettirmeye teşvik etmektedir.

7-   Yüzme

Yüzme, doğumu teşvik etmenin başka bir iyi yoludur. Hamileliğinizin sonuna doğru aktif kalmak, bebeğinizi leğen kemiğine doğru hareket ettirecek ve genişlemeyi teşvik edecektir.En azından yüzme, hamilelikten kaynaklanan eklem ve kas ağrılarını hafifletmeye yardımcı olacaktır!

8-   Yürüme

Yürüme, yüzme ve zıplama egzersizlerine benzer şekilde çalışır. Bebeği leğen kemiğinin daha derinlerine inmeye ve doğum yapmaya teşvik eder.Çoğu hafif aerobik egzersiz, doğumu teşvik etmek için doğum tarihinize yaklaşırken şiddetle tavsiye edilir.

9-   Doğumu Başlatmak İçin Doğal Gıdalar ve Otlar

Evde doğumu teşvik etmenin en hızlı yollarından birisi doğal malzemeler kullanmaktır. Bu gıdaları kullanmadan önce doktoranıza başvurmamanız ve aşırıya kaçmamanız gerekir.

10-Çuha Çiçeği Yağı

Çuha çiçeği yağı, ebeler tarafından doğal olarak doğumu teşvik etmek için şiddetle tavsiye edilen bir yoldur. Bilimsel olarak kanıtlanmış başarılı bir yöntemdir. Ağızdan alınabilir ve çoğu yerel eczaneden satın alınabilir.

Çuha çiçeği yağı rahim ağzını inceltmektedir. Vücudunuz doğum için hazırsa ve ekstra yardıma ihtiyacınız varsa kullanabilirsiniz.

11-Kırmızı Ahududu Yaprağı Çayı

Kırmızı Ahududu Yaprağı Çayı, hamileliğiniz boyunca ünlük olarak içtiğinizde etkilidir. Özellikle üçüncü trimester döneminden sonra tüketilmesi gerekir. Bu çayı kullanan pek çok anne hamileliğin, daha hızlı ve daha az acı verici hale getirmektedir.

12-Kekik Çayı

Kekik çayı, Kırmızı Ahududu Yaprağı Çayı yöntemine benzer özellikler göstermektedir. Her gün içtiğinizde rahim kasılmalarına neden olmaktadır.

13-Hurma

Hurma hamileliği teşvik etmenin tatlı ve lezzetli bir yoludur. Sadece rahim ağzının yumuşamasına yardımcı olmakla kalmaz. Kalsiyum ve potasyumla yüklü olan bu besin sizin ve bebeğiniz için son derece sağlıklıdır.

14-Baharatlı Yiyecekler

Baharatlı yiyecekler hamileliği teşvik etmektedir. Vücudunuz ciddi şekilde doğum yapmaya hazır olmadıkça muhtemelen yardımcı olması pek olası değildir. Doğuma yakın zaman aralığında tüketilmesi gerekir.

15-Ananas

Ananas bilimsel olarak kanıtlanmış bir doğum tetikleyicidir. Bu şifalı meyve rahim kasılmalarına ve ayrıca rahim ağzının olgunlaşmasına neden olmaktadır. Taze veya donmuş ananasve hatta ananas suyunu deneyebilirsiniz!

16-Karayılan Otu (Black Cohosh)

Karayılan Otu, tıp dünyasında kasılmaları teşvik etmek için yaygın olarak kullanılan bir bitkidir.Bu bitki genellikle sıvı takviyesi olarak bulunur. Her gün birkaç damlanın doğumu tetikleyeceği varsayılır. Geçmişten gelen Ebelik tecrübeleri doğal olarak doğumu teşvik etmek için Karayılan Otu önerir.

17-Hint Yağı (Tavsiye Edilmez!)

Hint yağı on yıllardır doğumu teşvik etmek için kullanılmıştır.Doğumu teşvik etmek için çok başarılı bir yöntem olduğu kanıtlanmıştır, ancak tehlikeli olabilir.Bebek üzerinde strese neden olabilir, bu nedenle hint yağı kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız önemlidir.

Doğum İçin Ne Zaman Doktora Gitmeliyiz?

Doktorlar veya ebeler genellikle hastalara 4-1-1 göstergesi hakkında bilgi verir. Kasılmalar 4 dakika arayla, 1 dakika uzunluğunda, en az 1 saat olduğunda, aramak veya doğum merkezine gitmek için iyi bir zaman.

Suyunuz gelirse, kesinlikle hastaneye gitmelisiniz. Bazı kadınlar kasılmaları tamamen kaçırır ve suları geldiğinde aktif doğum yapabilirler.

Doğum merkezinizi veya hastanenizi mutlaka gezin ve oraya varmanızın ne kadar sürdüğünü ölçen bir test sürüşü yapın. Önceden nereye gideceğinizi bilmekstresinizihafifletmeye yardımcı olacaktır.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.