2021 Çin Takvimine Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme

İçindekiler

bebeklerde çin takvimi

Hamilelikten önce veya hamilelik esnasında ilk akla gelen sorulardan birisi bebeğin cinsiyetinin ne olacağıdır. Acaba kız mı erkek mi? Hangi Ayda Bebeğim Erkek Veya Kız Olur?

Bebeğin cinsiyeti 12. hafta dolduktan sonra tahmini olarak 16. haftada ise tamamen belli olur. Bebeğinin cinsiyetini erkenden öğrenmek isteyenler anne babalar için her ne kadar doğruluğu bilimsel olarak kanıtlanmasa da Çin Takvimi yöntemini bulunmaktadır ve anne babalar bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek için Çin Takvimi yöntemine başvurmaktadır.

Çin takvimi yaklaşık 700 yıl önce bebeklerin cinsiyetini tahmin etmek amacıyla Çinliler tarafından oluşturulmuştur ve bugün birçok ülkede kullanılmaktadır. Herhangi bir bilimselliği olmayan Çin Takviminde annenin yaşı ve hamile kaldığı ay bilgisiyle bebeğin cinsiyetini tahmin edilmektedir.

Çin takvimi, Çinlilerin uzun yıllar doğum yapan kadınları incelemesi ve buna göre istatistikler oluşturarak meydana getirdiği bir takvimdir. Takvimin çalışması prensibi; aynı yaşta ve aynı ayda hamile kalan tüm kadınlar aynı cinsiyeti doğurur şeklindedir. Tabii ki bunun bilimsel bir doğruluk yanı yoktur. Çünkü bebeğin cinsiyetini döllenme sırasında bebeğe geçen X ve Y kromozomları belirlemektedir.

Çin Takviminin Bilimsel Bir Yanı Yoktur.

Çin Takviminin Doğruluk Oranı Nedir?

Çin takviminin doğruluk oranı %80 civarında olduğu iddia edilmektedir ama yukarıda da bahsi geçildiği gibi bunu destekleyen bilimsel bir araştırma veya veri bulunmamaktadır.

Çin Takvimi Nasıl Çalışmaktadır?

Çin Takvimi, 18-45 yaş arasındaki kadınların bebeklerinin cinsiyetini belirlemek için oluşturulmuştur. Takvimin cinsiyet belirleme esası, geçmiş dönemlerdeki Çinli kadınlardan alınan verilere dayanmaktadır.

Çin Takvimi, annelerin yaşları ve 12 ay olacak şekilde bir çizelgeden oluşmaktadır. Yaş ve hamile kalınan aya bakılarak, doğacak çocuğun erkek mi yoksa kız mı olacağı tahmin edilmektedir.

Takvim Çin takvimine göre hazırlanmıştır yani miladi takvime göre hazırlanmamıştır. O yüzden cinsiyetlere bakarken birkaç husus göz önüne alınmalıdır.

Çin Takvimine Göre Kaç Yaşındayım?

Mart ve Aralık ayları arasında doğan annelerin yaşlarına 1 yaş ve Ocak ve Şubat aylarında doğan annelerin ise yaşına 2 yaş eklemeleri gerekmektedir.

Örnek verecek olursak; Nisan ayında doğduysanız ve 30 yaşında iseniz, Çin Takviminde 31 yaş sıralamasına bakmalısınız. Ocak ve şubat ayında doğduysanız ve 30 yaşında iseniz 32 yaş sıralamasına bakmalısınız.

bebeğimin cinsiyeti ne olacak
2021 Çin Takvimine Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme 1

2021 Çin Takvimine Göre Bebeğimin Cinsiyeti Ne?

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir