Bebekler İçin Uyku Şurubu İsimleri

İçindekiler

bebekler için uyku şurubu

Bebeklerin genellikle gün içerisinde gelişimlerini en iyi şekilde tamamlayabilmeleri için oldukça uzun saatler uyuması gerekmektedir. Genellikle çok kısa aralıklarla olmasa da belirli aralıklarla uyuyup uyanan bebekler dışında özellikle çeşitli nedenlerden dolayı ciddi uyku problemi yaşayan ve gerek çok sık uyanmak gerek yeterince uyumamak gibi sorunlar yaşanan bebeklerde uyku şurubu kullanılabilmektedir.

Bebekler için uyku şurubu isimleri, özellikle bebekleri çeşitli uyku sorunları yaşayan ebeveynler tarafından merak edilse de öncelikle bu şurupların veya çeşitli ilaçların kesinlikle doktor onayı olmadan kullanılmaması gerekmektedir. Bilinçsiz olarak doktor onayı olmadan bebekler için uyku şurubu kullanımı, oldukça tehlikeli olabilmektedir.

Bebeklerin daha deliksiz ve daha uzun süre uyuyabilmesini sağlayan uyku ilaçları veya şurupları, her ne kadar etkili olsa da özellikle bebeklerin çok hassas olmaları sebebiyle pek fazla önerilmemekte ve bu uyku sorunları için daha farklı evde çözümler ve bitkisel yöntemler denenmesi önerilmektedir. Ancak son çare olarak özellikle uyku probleminin ciddi seviyede görüldüğü bebeklerde kullanılacak olan ilaçların kesinlikle doktor onayında ve bebekte herhangi bir soruna yol açmayacak kaliteli şuruplar olması gerekmektedir.

Bebeklerin uyku düzenini sağlayan uyku şurupları içerisinde doktorlar tarafından en çok önerilen şurup isimlerinden bazıları şunlardır;

  • Atarax Uyku Şurubu
  • Spiraks Uyku Şurubu
  • Unadix Uyku Şurubu

Bebekler İçin Uyku İlacı Kullananlar

Bebekler için uyku ilacı kullananlar arasında iki farklı görüş hakimdir. Özellikle basit uyku problemlerinde doktorlar tarafından da gerek görülmeyen bebekler için uyku ilaçları, ciddi düzeyde uyku düzeni problemi yaşayan ve ebeveynlerine çok zor anlar yaşatmakla birlikte gelişimi için de gerekli olan uykuyu yeterince uyuyamayan bebeklerin bu ilaçları kullanması ve bu sorunun ortadan kaldırılması da oldukça önemlidir.

Öncelikle bir kısım ebeveynler, henüz bebek olan ve oldukça hassas bir yapıya sahip olan çocuklara ilaç verilmemesi gerektiğini savunurken, bir kısım ise gerçekten bebeğinin ihtiyacı olduğu bebeklerde uyku ilacı tedavisinin olumlu sonuçlarından bahsetmektedir.

Öncelikle bu konuda şurup ve ilaçlara göre en çok tercih edilen ilaçlardan biri uyku damlasıdır. Ancak bebekler için en çok tercih edilen uyku ilaçları, antihistaminik etken maddeli ilaçlar olurken daha ciddi uyku problemlerinde bebeklere kloral hidrat veya benzodiazepin etken maddesine sahip ilaçlar önerilebilmektedir.

Kişiler tarafından özellikle bazı ilaçların etkili olduğu genel bir görüş olarak dile getirilerken bazı ilaçların da bebeklerinde yeterince etkili olmadığı da bu ilacı bebekleri için kullanan kişilerin memnun olmadığı görülebilmektedir. Bu nedenle en doğru ilacın tercih edilmesi oldukça önemlidir.

Melila Uyku Damlası

Bebeklerin uyku problemlerine çözüm olarak pek çok uyku ilacı bulunsa da özellikle uzmanlar bu ilaçların yerine bebekler için uyku damlası yönteminin uygulanmasını önermektedir. Melila Uyku Damlası da bu uyku damlası ürünleri içerisinde özellikle en çok tercih edilen ve en etkili ürünlerden biri olarak, hem bebeklere herhangi bir zararı olmaması hem de bebeklerin uykularını düzene sokmakta oldukça etkili olması sebebiyle tercih edilmektedir.

Bitkisel uyku ilacı olan Melila Uyku Damlası, özellikle bebeklerin aylarına göre farklı kullanım miktarlarına sahip olarak uygulanmakta ve kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaması gerekmektedir. Doktorunuzun tavsiye etmesi halinde gerekli dozu geçmeden kullanımı, sorunsuz bir şekilde bebeklerin uykuya dalabilmesini sağlamaktadır. Bu uyku damlasının bebeklerin yaşlarına göre dozu ise şöyledir;

  • 0-4 Ay: günde 2 damla
  • 4-8 Ay: günde 3 damla
  • 8-12 Ay: günde 4 damla
  • 1-4 Yaş: günde 5 damla

Olarak uygulanabilmektedir.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir