Bebek Partisi ( Baby Shower ) Davetiyesi Fikirleri

Bebek partisi davetiyesine ne yazacağınızdan emin değil misiniz? Bu tatlı örneklerin ilham kaynağı olacağı kesin.

Yeni ve tatlı bir bebeğin gelişini kutlamak için arkadaşlarla ve aileyle bir araya gelme geleneği bir davetle başlar. Bebek partisi davetiyesi  , konuklara yaklaşan şenlikte hazır bulunmalarının istendiğini iletmenin yalnızca resmi bir yolu değildir; aynı zamanda bebek partisi temasının tonunu da belirleyebilir   veya kendi başına bir izlenim bırakabilir.

İster şahsen ister sanal olarak kutluyor olun , davetiye tasarımları basit bir renk şemasına odaklanabilir veya fotoğrafları, çizimleri ve duşun temasına bağlı unsurları içerebilir. Tasarım aynı zamanda yaratıcı bebek partisi davetiyesi ifadeleri için fikirleri de tetikleyebilir. ( Sonbaharda bebek partisi davetiyesi için "Gel, küçük balkabağımızı kutla!"  veya deniz temalı bir tema için "Ahoy, bu bir erkek!" diye düşünün.)

Bebek partisi davetiyesine neler eklemelisiniz?


Herhangi bir parti davetiyesinde olduğu gibi, baby shower davetiyeniz de konukların etkinliğe LCV gönderebilmeleri için bilmeleri gereken en önemli bilgileri içermelidir; örneğin:

  • Kim: Bebek partisi kimin için?

  • Tarih: Parti ne zaman oluyor?

  • Zaman: Başlangıç ​​ve bitiş saatleri nelerdir?

  • Yer:  Parti nerede? (Tam adresi eklemeyi unutmayın!)

  • Sunucu: Etkinliğe kim ev sahipliği yapıyor?

  • LCV ayrıntıları : LCV'nin nasıl gönderileceğine (telefon veya e-posta gibi) ve LCV'lerin hangi tarihe kadar gönderilmesini istediğinize ilişkin bilgileri ekleyin.

  • Kayıt defteri bilgileri: Konuklara kaydı nerede bulabileceklerini bildirin. (Eğer yoksa bunu da onlara bildirin.)

  • Ayrıca partinin teması, bebeğin cinsiyeti (eğer ebeveynler bunu biliyorsa ve paylaşmaktan çekiniyorsa),  kıyafet kuralları (varsa) ve ne tür ikramların servis edileceğine ilişkin bilgileri de eklemek isteyebilirsiniz .

 

Bebek partisi davetiyesini ne zaman göndermelisiniz?


Konuklarınıza yalnızca bu eğlenceli etkinliği planlamak için değil, aynı zamanda zamanında gelmeleri için hediye sipariş etmeleri için de yeterli zaman vermek istiyorsunuz. Yaygın  bebek partisi görgü kuralları, konukların katılmak için seyahat etmeleri gerekiyorsa en az dört hafta veya daha uzun bir süre (iki ay gibi) önceden davetiye göndermeyi gerektirir.

Bebek partisinin ne zaman planlanacağına gelince ? Yeni bir bebeği kutlamak için kesinlikle "doğru" bir zaman yoktur, ancak birçok anne-baba adayı bebek partisini üçüncü trimesterin başlarından ortalarına kadar yapmayı tercih eder. Bu noktada, anne adayı bebeklerini göstermeye yetecek kadar ilerlemiş ve  bebek kayıtları oluşturulmuş ancak doğum tarihine o kadar da yaklaşmış değil ki kendini aşırı yorgun hissediyor. Ancak sonuçta bebek partisi zamanlaması, anne-baba adayları ve etkinliğin ev sahibi için en iyi olana göre belirlenmelidir.

Bebek partisi davetiyesini nasıl göndermelisiniz?


Hem geleneksel posta hem de e-davetiyeler, bebek partisi davetiyeleri göndermek için mükemmel seçeneklerdir. Ancak e-davetiyeler daha hızlı yanıt alınmasını sağlayabilir.

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *