3. Hafta Hamilelik | Üçüncü Hafta Gebelik Belirtileri

İçindekiler

Hamileliğinizin 3. haftasında aşağıdaki semptomları yaşayabilirsiniz.

  • Gebe kaldıktan sonra beş ila on gün arasında pembeden kırmızıya, kahverengi bir akıntıya kadar hafif kanama.
  • 3. Hafta gebelik belirtisi, kramplar yaygındır
  • Mide bulantısı
  • Göğüsleriniz biraz ağrılı veya hassas olabilir

Şu anda bedeninizde çok şey oluyor olsa da bu gerçekten hissedebileceğiniz bir şey değildir. 3. hafta boyunca henüz hamile olduğunuzu söyleyemezsiniz ve herhangi bir fiziksel semptomunuz olması gerekmez.

Duygular

Bununla birlikte, bazı duygusal semptomlar yaşıyor olabilirsiniz. Bu yeni yolculuğun başlangıcını düşündüğünüzde sizi heyecanlandırabilir. Veya hamilelik testi yaptırmayı beklerken gergin ve endişeli hissedebilirsiniz. Elbette, duygular arasında gidip gelebilir, hatta hepsini aynı anda deneyimleyebilirsiniz. Hepsi çok normal. Hamilelik, bu erken dönemde bile duygusal bir hız trenine dönüşebilir.

Spotting

Minik bebeğiniz rahminize ulaştığında, rahim duvarına tutturulacak veya implante edilecek bir yer bulacaktır. İçine girdikçe bazen az miktarda kanamaya veya lekelenmeye neden olur. İmplantasyon sırasında herhangi bir lekelenme görmüyorsanız, bu hamile olmadığınız anlamına gelmez. 

Kişisel Bakım İpuçları

Hamileliğin 3. ve 4. Haftaları gebelik biraz bekleme oyunudur. İyi beslenmeye çalışarak, biraz aktiviteye girerek ve pozitif kalarak kendinize bakmaya devam edin.

Diyetiniz Üzerinde Çalışın

Vücudunuzu ve büyümekte olan bir bebeği, özellikle de demir ve folatı beslemek için ihtiyaç duyduğunuz tüm besinleri almak için günlük diyetinize sağlıklı yiyecekler eklemeye başlayın.

Bu Vitaminleri Almaya Devam Edin

İhtiyaç duyduğunuz tüm besinleri diyetinizle almak her zaman kolay değildir, bu nedenle doğum öncesi vitaminleri almaya başlayın veya devam edin. 3. Hafta gebelik beslenmesi gözlenirken vitaminler sağlıklı beslenmenin yerini tutmaz, ancak boşlukları doldurmaya yardımcı olurlar.

Olumlu Onaylamalar Kullanın

Hamileliğe fiziksel olarak hazırlanırken, zihinsel olarak da hazırlanabilirsiniz. Olumlu onaylamalar, kendinize tekrar ettiğiniz düşünceler ve ifadelerdir. Hamilelik testi için beklerken sahip olduğunuz herhangi bir korku veya endişenin üstesinden gelmenize yardımcı olabilirler. “Vücudum hazır ve bir bebeği beslemeye yeterlidir” gibi bir şey söylemeyi deneyin. Olumlu düşünmek kesinlikle zarar vermez.

3. hafta hamilelik belirtileri
3. Hafta Hamilelik | Üçüncü Hafta Gebelik Belirtileri 1

Gebelik Testleri

3. haftada evde hamilelik testi yaptırmak için henüz çok erken. Ancak, önümüzdeki haftanın ortasında veya ilerleyen günlerinde, hassas bir erken testle idrarınızdaki gebelik hormonu hCG’yi tespit edebilirsiniz.

Hamilelik, bir kadının hayatının en heyecan verici anlarından biri olabilir, aynı zamanda erken gebelik en endişeli anlarından biridir. Hamileliğiniz planlı veya beklenmedik olsun, önümüzdeki dokuz ay boyunca çok çeşitli zorluklarla karşılaşacaksınız. Doğal olarak, büyüyen bebeğinizi ve ona nasıl bakacağınızı düşüneceksiniz, ancak aynı zamanda birçok fiziksel ve duygusal değişimden de geçeceksiniz.

Hamileliğin 3. haftasında vücudunuz

3. haftada henüz adetinizi kaçırmamış olabileceğinizi ve hamile olduğunuza dair çok az fikriniz olabileceğini unutmayın. Partnerinizle hamile kalmaya çalışıyor olsanız bile, içinde büyüyen küçük bir insan olduğunu ortaya çıkaran herhangi bir fiziksel hamilelik belirtisi bulamazsınız.

Hamilelik Kitapları

Hamilelik kitapları bilgiler, ipuçları, sorulara cevaplar ve hatta biraz bilgi sağlayabilir. Bazı kitaplar zihninizi rahatlatmak için harika bir kaynaktır ve diğerleri iyi bir gülüşe ihtiyaç duyduğunuzda eğlenceli ve ilişkilendirilebilirdir.

3. haftasına gebelik anne değişimleri, göbeğiniz bir aktivite kovanı haline gelecektir. Sperm ve yumurta birbirini bulursa, döllenme adı verilen bir süreçte zigot adı verilen tek bir hücre oluşturmak için bir fallop tüpüne katılırlar. Bu zigot, anne ve babadan alınan kromozomları taşır ve gelecekteki bebeğinizin genetik yapısının ilk yapı bloglarını oluşturur. Zigot daha sonra daha büyük bir hücre grubuna bölünmeye başladığında fallop tüpünden uterusa doğru hareket eder.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir